לוגו - אתר המכללה לוגו - אתר ילקוט המנהל לוגו - מנוף לוגו - אתר ילקוט המנהל

פורום מידענות

פורום דילמות ושאלות

חדשות חינוך

לקראת נשפי הסיום של תלמידי שכבת י"ב:


לראשונה, פרסם משרד החינוך רשימת המלצות למנהלים,
כדי להשגיח שהנשפים יהיו שוויוניים ובטיחותיים

• תתקיים חשיבה משותפת, על מהות הנשף והיבטיו הכלכליים, כדי לוודא שכל התלמידים מסוגלים כלכלית להשתתף בנשף.
• יתקיים שיח חינוכי על סכנות בשימוש באלכוהול.

מנכ''ל משרד החינוך, שמואל אבואב: ''מערכת החינוך מעניקה מעטפת חינוכית כוללת עבור התלמידים, והמדיניות של המשרד היא שבשום אופן אף תלמיד לא נשאר מאחור. אני מברך את בוגרי שכבת י''ב לקראת סיום חוק לימודיהם. אין ספק שמדובר באירוע משמעותי בחיים אדם שי ש לחגוג אותו, אולם לצד זה חשוב שנשפי הסיום יהיו פרופורציונליים, בטוחים ובהישג ידם של כולם''.

בימים אלה, בעיצומן של בחינות הבגרות, תלמידי י''ב והצוותים החינוכיים של שכבה זו עסוקים בהתארגנות לקראת מסיבות הסיום. בצד קיומן של טקסים ומסיבות סיום פורמאליות, במסגרת מוסדות החינוך, בתיכונים רבים צפויים להתקיים נשפי סיום, שמאורגנים על ידי התלמידים וההורים ומהווים אירוע חברתי משמעותי עבור תלמידי השכבה. עד היום, ברוב בתי הספר הצוות החינוכי לא היה מעורב בקבלת ההחלטות המשפיעות על אופי הנשף, כולל גובה העלויות וגביית הכספים. זאת, על בסיס חוזר מנכ''ל (משנת תשס''ג), שציין כי יש ליצור הפרדה בין טקסים פורמאליים לציון סיום שנה, למסיבות פרטיות שמאורגנות על ידי התלמידים וההורים.
עם זאת, ובהתאם לתפיסת מערכת החינוך, בית הספר הוא בית חינוך האמון על הנחיית התלמידים לאורח חייהם ב תוך וגם מחוץ לחיי בית הספר. משרד החינוך סבור שגם במסיבות ובנשפים המהווים רגעי שיא של פרידה מבית הספר, מתקופה ומהחברים לספסל הלימודים, נדרשת הכוונה של הצוות החינוכי לתלמידים. מטרת ההכוונה היא שהמסיבות הללו יהיו בתנאים המבטיחים שוויון, מוגנות ובטיחות.

ל הלן ההמלצות שיצאו למנהלי בתי הספר:
1. הנהלת בית הספר והצוות החינוכי של שכבת י''ב יפגשו עם נציגי התלמידים וההורים שמארגנים את הנשפים, לחשיבה משותפת על אופי המסיבה. זאת, על מנת להבטיח קיומם של נשפים מותאמים המאפשרים מרחב לבילוי בטוח.
2. הצוות

תאריך:

06/19/2017

שעה:

8:45:13 AM