לוגו - אתר המכללה לוגו - אתר ילקוט המנהל לוגו - מנוף לוגו - אתר ילקוט המנהל

פורום מידענות

פורום דילמות ושאלות

חדשות חינוך

שיעורי מודעות פיננסית


מערכת החינוך, בשיתוף הפיקוח על הבנקים, תקיים חודש מודעות פיננסית,
במהלך נובמבר 2017, במסגרתו יועברו שיעורים בכיתות ט' בכל רחבי הארץ

• משרד החינוך והפיקוח על הבנקים בבנק ישראל מודיעים על פעילות חדשה להגברת המודעות הפיננסית בקרב בני הנוער, א שר תתקיים בין התאריכים 29.11.17 – 29.10.17, במסגרתה יועברו שיעורים במאות כיתות ט' ברחבי הארץ.
• פעילות זו הינה ראשונה מסוגה בפריסה ארצית, ומטרתה הגברת המודעות הפיננסית של בני הנוער, והקניית כלים פרקטיים בהתנהלותם הבנקאית, לקידום עצמאותם ורווחתם הפ יננסית של הנערים, בגיל בו הם מורשים לפתוח לראשונה חשבון בנק.
• לפעילות שותפים גם המערכת הבנקאית, איגוד הבנקים, פורום ועדי ההורים היישוביים ומועצת התלמידים והנוער הארצית.

מנכ''ל משרד החינוך, שמואל אבואב: ''מערכת החינוך מעמיקה בתחומי הדעת השונים, מרחיבה את ההשכלה הכללית, מעשירה את התלמידים בידע, בהבנה, בחשיבה ובמעורבות חברתית, וכן – גם מעניקה להם כלים שימושיים כהכנה לחיים הבוגרים. החינוך הפיננסי נועד בדיוק לזה. בוגר של מערכת החינוך צריך להכיר מושגי יסוד פיננסיים, ובתכנית הזו, יחד עם תכניות מערכתיו ת נוספות, יש כדי להעניק לתלמידים את מושגי היסוד החיוניים הללו''.

המפקחת על הבנקים, ד''ר חדוה בר: ''הפיקוח על הבנקים רואה חשיבות רבה בהקניית הבנה פיננסית, המהווה כישור חיים בסיסי, שיסייע לנערים בגיל ההתבגרות ולאחר מכן בחייהם הבוגרים. שליטה בהוצאות, הכרת א מצעי התשלום השונים, צרכנות פיננסית נבונה תוך הבנת העלויות – הנם חלק מהמידע שנרצה להקנות לבני נוער, שהגיעו לגיל בו הם רשאים לפתוח חשבון בנק. אני שמחה על ההזדמנות להנחיל לבני הנוער יסודות וכלים פרקטיים לקידום עצמאותם הפיננסית, ומודה למשרד החינוך ולבנקים על שיתוף פעולה הפורה בנושא חשוב זה''.
התנהלות פיננסית נכונה היא אחת המיומנויות החשובות ביותר ומהווה חלק מכישורי חיים בסיסיים שכל אחד מתלמידי מערכת החינוך בישראל צריך. מדובר בפעילות משותפת של משרד החינוך יחד עם הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל, אשר לצורך ביצועה נר

תאריך:

05/14/2017

שעה:

11:12:22 AM