לוגו - אתר המכללה לוגו - אתר ילקוט המנהל לוגו - מנוף לוגו - אתר ילקוט המנהל

פורום מידענות

פורום דילמות ושאלות

חדשות חינוך

משרד החינוך: כ- 160,000 תלמידים צפויים להיבחן מחר בבגרות באנגלית


• לראשונה, משרד החינוך יאפשר הקראת שאלונים לתלמידים עם לקויות למידה באמצעות MP3
• לקראת שנת הלימודים הבאה, יפרסם שר החינוך, נפתלי בנט, את התכנית הלאומית לחיזוק הוראת האנגלית

היום, חמישי, ה- 11.5.2017 תתקיים בחינת הבגרות באנגלית, בה צפויים להבחן כ -160,000 תלמידי כיתות יא'-יב' מכלל המגזרים, מ- 1,100 מוסדות חינוך. הבחינה הראשונה תחל בשעה 13:00 והבחינה האחרונה תחל בשעה 17:00 ותסתיים בשעה 18:45.

בשנת הלימודים תשע''ה 98% מקרב התלמידים עברו את הבחינה ו- 71.36% מקרב התלמידים הצטיינו.
בחינת הבגרו ת באנגלית כוללת 21 שאלונים ובהם בחינה בהבנת הנשמע שתשודר ברדיו בשני מופעים- 13:30 ו- 15:15.
השנה לראשונה, המשרד משלב בבחינת הבגרות את מכשיר ה- mp3 כאמצעי הקראה לתלמידים עם לקויות למידה. ההשמעה באמצעות המכשיר נועדה להבטיח לתלמידים אלה תנאי בחינה הוגנים, בחינה ללא הסחות והפרעות חיצוניות. בעת ההאזנה לטקסט, התלמיד יוכל לקבוע לעצמו את קצב ההקראה ואת קצב ההתקדמות. לשם השימוש במכשיר, המשרד רכש בעבור בתי-הספר את מכשירי ה- mp3, ובכלל זה את האוזניות.

במשרד מציינים, כי הוראת האנגלית נקבעה כאחד מהיעדים המרכז יים שמוביל שר החינוך, נפתלי בנט, בתכנית העבודה של המשרד. בהתאם לזאת, בימים אלה מגבש המשרד תוכנית לאומית שנועדה לחזק את המקצוע. התכנית כוללת, בין היתר, חיזוק של השפה הדבורה, חיזוק והתמקצעות של תחום ההוראה, הגדלת מספר הניגשים לבגרות 5 יחידות לימוד והנגשת לי מודי האנגלית באמצעות למידה מקוונת. התכנית תחל לפעול בבתי הספר כבר בתאריך ה- 1.9 עם פתיחת שנת הלימודים הבאה, תשע''ח.

המשרד ערוך להבטיח את מימוש זכותם של התלמידים להבחן, ובהתאם לזאת הוא נערך גם להבטיח את השמירה על טוהר הבחינות בהתאם למתווה שהוא גיבש הכו לל בין היתר: למעלה מ- 1000 בתי ספר יבחנו על פי התקנת כספות חכמות (בהם שמורות בחינות הבגרות), כ- 70
מוסדות במתכונת של ''דיוור ישיר'' (בחינות הבגרות משונעות ישירות לבתי הספר על ידי חברות השליחים).

ביום הבחינה ייפתח חדר מצב שייתן מענה למנהלי בתי הספר, הח

תאריך:

11/05/2017

שעה:

9:53:43 AM