לוגו - אתר המכללה לוגו - אתר ילקוט המנהל לוגו - מנוף לוגו - אתר ילקוט המנהל

פורום מידענות

פורום דילמות ושאלות

חדשות חינוך

תקציב ארגוני הנוער יגדל ב- 10 מיליון שקלים


בהנחיית השר בנט:
תקציב ארגוני הנוער יגדל ב- 10 מיליון שקלים

שר החינוך נפתלי בנט: ״חינוך לערכים חשוב לא פחות מחינוך למדעים. לכן הגדרתי מיד עם כניסתי לתפקיד את החינוך לערכים כאחד מארבעת היעדים שלנו במשרד החינוך. אני מאמין מאד בארגוני הנוער כמי שמוביל ים ומקדמים את החינוך לאהבת הארץ, תרומה למדינה ולחברה וגיוס משמעותי לצה״ל. ארגוני נוער מכל המגזרים בונים מסגרות אחה״צ איכותיות וערכיות לילדים ובני נוער. לכן מיום כניסתי לתפקיד הגדלנו את תקציבם מ- 19 מלש״ח ל- 45 מלש״ח! זאת לצד הגדלה משמעותית גם של מסגרות הח ינוך הבלתי פורמאלי הנוספות ובהן: תנועות הנוער, המכינות הקדם צבאיות, שנות השירות ותחום השל״ח והטיולים. אנחנו נבנה כאן דור על ציונות ומצוינות. מצוינות במתמטיקה, אנגלית ומדעים אך לא פחות מכך חדור בערכי הציונות״.

בהנחיית שר החינוך, נפתלי בנט, משרד החינוך הגדיל את תקציב ארגוני הנוער בעוד 10 מיליון שקלים, כך שהתקציב הכולל יעמוד על 45 מיליון שקלים. הגדלת התקציב תכנס לתוקפה כבר החודש, ותכלול את הרחבת הפעילות של כלל ארגוני הנוער, בהם: נוער מד''א, אחרי, בנות בתיה, ארגון נוער לתת, צופי השלום ובכלל זה גם את הרחבת הפעילות של ארגון הנוער הגאה (איגי), כפי שהתחייב השר.
במשרד הודו גם לח''כ מירב בן ארי אשר סייעה ותרמה לקידומו של המהלך.

ההחלטה בדבר תוספת התקציב לארגוני הנוער מהווה חלק ממדיניות המשרד, אשר מתמקדת בהעמקה ובהרחבה של החינוך הבלתי פורמלי, בעידוד מעורבותם של בני נוער לקחת חלק במסגרות חינוכיות ערכיות, ובכלל זה בארגוני הנוער. בעניין זה ציינו במשרד, כי הפעילות והערכים אשר מקדמים ארגונים אלה מהווים תרומה משמעותית וחשובה לחברה בישראל בכלל ולבני הנוער בפרט. בפעילותם הם מחזקים את האהבה לארץ, מעודדים דו קיום, סוב לנות, צמצום פערים חברתיים, טיפוח מנהיגות, דמוקרטיה, אחריות ומעורבות חברתית.
במהלך השנים האחרונות פעילות זו זוכה לצמיחה, ולעניין רב מצד בני נוער אשר מעוניינים לקחת חלק בחיי הקהילה והחברה ולהיות נערים מובילים ומשפיעים. הדבר בא לידי ביטוי בגידול הרב שחל במ

תאריך:

12/26/2016

שעה:

8:48:56 AM