לוגו - אתר המכללה לוגו - אתר ילקוט המנהל לוגו - מנוף לוגו - אתר ילקוט המנהל

פורום מידענות

פורום דילמות ושאלות

חדשות חינוך

תכנית בנט לחיזוק החינוך בצפון ארץ


התכנית לחיזוק מערכת החינוך בצפון הוצגה במפגש ראשי הרשויות בצפון הארץ

 שר החינוך, נפתלי בנט הציג הבוקר במפגש עם ראשי רשויות את תכניתו לחיזוק מערכת החינוך בצפון – העלות הכוללת: מעל כחצי מיליארד ₪
 במפגש השתתפו בין היתר ראשי העיר בית שאן, כרמיאל , מעלות, קצרין, מגדל העמק, כפר חורפיש ומועצת כעביה טבאש

שר החינוך, נפתלי בנט: ''במקום לתת לילדי הצפון דגים, החלטנו לתת חכות. שוויון הזדמנויות אמיתי מתחיל בחינוך. החלטנו לא לדבר, אלא לעשות, ולשים את הצפון במרכז ועכשיו. למעלה מחצי מיליארד שקלים נשקיע בח וג חינם לכל ילד בכיתות ד'-ה', בשיעורי תגבור ושיעורים פרטיים באנגלית ובמתמטיקה ובהשכלה הגבוהה של צעירי הצפון. הממשלה כולה מחויבת לצפון, אני מחויב קודם כל לחינוך. ברצון עז להמשיך בצמצום פערים אנחנו יוצאים היום לדרך עם תכנית החינוך לצפון. אני מודה לשר האוצר משה כחלון ולשר הפנים אריה דרעי על השותפות''.

שר החינוך נפתלי בנט קיים הבוקר (ג׳) מפגש עם מעל מ-100 ראשי רשויות ומנהלי מחלקות חינוך מצפון הארץ והציג בפניהם את תכניתו לחיזוק החינוך בצפון. המפגש התקיים בבית שאן, במעמד מנכ״לית המשרד, מיכל כהן, מנהלת מחוז ה צפון ד״ר אורנה שמחון, בכירי מטה משרד החינוך, ראשי רשויות הצפון ומנהלי מחלקות החינוך מעשרות היישובים באזור. השר בנט הציג בפני הנוכחים את תכניתו לחיזוק הצפון: למעלה מחצי מיליארד שקלים יוקדשו לחיזוק החינוך בצפון הארץ.
ראשי הערים שהשתתפו במפגש כוללים בין ה יתר את ראש העיר בית שאן, רפאל בן שטרית, ראש העיר כרמיאל, עדי אלדר, שלמה בוחבוט, ראש העיר מעלות, דימי אפרצב, ראש העיר קצרין, ראש העיר מגדל העמק, אלי ברדה, מופיד מרעי, כפר חורפיש, זידאן כעביה, מועצת כעביה טבאש, יאסר זועבי, ראש מועצה אזורית בוסתן אלמרג'.

תכנית בנט לחיזוק החינוך כוללת תכנית עבודה מסודרת, שיש בה שורה של בשורות לתושבי הצפון ולראשי הרשויות במערכת החינוך:
 חוג לכל ילד בכיתות ד-ה'
 תכנית חינוכית מודולרית– כל רשות תחליט מה לקדם על פי הצרכים שלה – בהם: פתיחה של מרכזי נוער או מלגה

תאריך:

12/21/2016

שעה:

9:26:17 AM