לוגו - אתר המכללה לוגו - אתר ילקוט המנהל לוגו - מנוף לוגו - אתר ילקוט המנהל

פורום מידענות

פורום דילמות ושאלות

חדשות חינוך

שוויון הזדמנויות וצמצום פערים חברתייםתקציב החינוך 2017-2018 הוצג לוועדת הכספים בכנסת

 תקציב החינוך יגדל ב- 4.7 מיליארד ₪ ויעמוד על סכום כולל של מעל 57 מיליארד ₪
 תקציב החינוך בסימן צמצום פערים וחיזוק הפריפריה
 צמצום מספר התלמידים בכיתה
 מתן מענה מידי לצ רכים של החינוך המיוחד
 תגבור המצוינות במתמטיקה ובאנגלית

שר החינוך, נפתלי בנט: ''בשנה החולפת ראינו לראשונה צמצום פערים מובהק במבחני המיצ״ב. זו תוצאה של מדיניות שבכל פעולה מחפשת לצמצם פערים- שיטת התקצוב הדיפרנציאלי, בהעדפה בפרויקט המתמטיקה והכל הפעו לות שלנו- הפריפריה תחילה. האחריות שלי כשר חינוך היא לדאוג שכל ילד בישראל יקבל הזדמנות שווה ויצא לחיים מנקודת זינוק שווה. הפערים בישראל גדולים ועתידו של ילד נקבע לא פעם על פי רמת ההכנסה של הוריו. את זה אנחנו חייבים לשנות. פערים עוד ישנם אך אנחנו נחושים להמ שיך ולצמצם אותם.


שר החינוך, נפתלי בנט ומנכ''לית המשרד, מיכל כהן, הציגו הבוקר את תקציב משרד החינוך לשנים 2017 – 2018 בפני וועדת הכספים של הכנסת. תקציב המשרד כולל תוספת של 4.7. מיליארד ₪ למערכת החינוך. תוספת חשובה זו תגדיל ותעמיד את התקציב הכולל של מ שרד החינוך על כ- 57 מיליארד ₪ (בשנת 2016 עמד תקציב החינוך על כ- 53.3 מיליארד ₪).
תקציב משרד החינוך שם דגש על מתן מענה מידי לצרכים של החינוך המיוחד, צמצום פערים חברתיים וצמצום מספר תלמידים בכיתה. כמו כן, התקציב יכלול התייחסות לקידום שוויון הזדמנויות, תג בור המצוינות במתמטיקה ובאנגלית והרחבה משמעותית של בינוי הכיתות במדינת ישראל .

מעיקרי התוספות התקציביות:
 הנגשה פרטנית וכללית לתלמידים עם צרכים מיוחדים – כ- 127 מיליון שקלים (הנגשת סביבת הלמידה, הנגשת כיתות אקוסטיות, הנגשה של טיולים ופעילויות חוץ ו פנים בית ספריות, הנגשת חומרי לימוד והנגשה טכנולוגית).
 חיזוק החינוך הבלתי פורמלי בפריפריה – 155 מיליון שקלים
 צמצום מספר תלמידים בכיתה – 100 מיליון שקלים
 חיזוק לימודי האנגלית – 50 מיליון שקלים
 תגבור מערך ההסעות במגזר הבדואי – 50 מיל

תאריך:

06/12/2016

שעה:

11:53:27 AM