לוגו - אתר המכללה לוגו - אתר ילקוט המנהל לוגו - מנוף לוגו - אתר ילקוט המנהל

פורום מידענות

פורום דילמות ושאלות

חדשות חינוך

מערכת החינוך תציין 20 שנה להירצחו של רוה"מ יצחק רבין ז"ל


יום הזיכרון ה-20 להירצחו של יצחק רבין ז''ל יצוין בעצרת נוער ממלכתית וכן בטקסים במוסדות החינוך. בתי הספר יקיימו בימים הקרובים מגוון פעילויות חינוכיות להנצחת רבין ולהעלאת המודעות לסובלנות ולמניעת אלימות בחברה. במסגרת המיזם ''אקדמיה ברשת'' יתקיימו מגוון הרצאות בשידור חי.

יום הזיכרון ה-20 להירצחו של ראש ממשלת ישראל יצחק רבין יצוין במערכת החינוך ביום שני י''ג בחשוון התשע''ו, 26 באוקטובר 2015. באגרת לבית הספר ציין שר החינוך נפתלי בנט כי ''רצח ראש הממשלה היה אירוע טראומתי שגרם למשבר חברתי במדינת ישראל. אסור שאמ ונתו ודרכו של אדם תהפוך להיות סכנה לחייו, זהו מהותו של משטר יהודי ודמוקרטי. דווקא היום, בימים של חוסר סובלנות והסתה המסר של רצח רבין קיים מתמיד: לעולם לא אלימות. ביום הזיכרון העשרים עלינו לזכור שהתלמידים במערכת החינוך נולדו אחרי הרצח. עלינו לחבר אותם לזיכ רון האירוע ולקשר אותו למציאות חייהם''.

עצרת הנוער הממלכתית לזכרו של יצחק רבין ז''ל:

עצרת הנוער הממלכתית לציון 20 שנים להירצחו של יצחק רבין ז''ל תתקיים ביום ראשון י''ב בחשוון תשע''ו 25.10.15 בשעה 20.00 בתל אביב. העצרת תתקיים בהשתתפות שר החינוך נפתלי ב נט, הגב' דליה רבין, מנכ''לית משרד החינוך מיכל כהן, נציגי מועצות התלמידים והנוער, נציגי מנהיגות צעירה ונציגי תנועות הנוער מרחבי הארץ.

אקדמיה ברשת:

• במסגרת המיזם ''אקדמיה ברשת'' משרד החינוך יעביר בשידור חי סדרת הרצאות מקוונות שתעסוק בציון היום מזווי ות שונות. סדרת ההרצאות כוללת בין היתר את הגברת מרים פרץ שתדבר על הזכות שבחובה ועל אהבת הארץ והספורטאית יעל ארד בשיח על מנהיגים ומשפיעים.

מערכי שיעור לציון 20 שנה לרצח רבין:

מנהל חברה ונוער והמטה לחינוך אזרחי וחיים משותפים במשרד החינוך בשיתוף עם מרכ ז רבין הפיקו מגוון פעילויות חינוכיות לציון יום הזיכרון ה – 20 לרצח רבין, מתוכן יוכל כל בית ספר לבחור את הפעילות המתאימה לאופי בית הספר והקהילה בה הוא פועל.
המערכים עוסקים בנושאים הבאים:
1. המשמעות של רצח פוליטי ומשמעות הפגיעה בסמל לאומי משותף.
2. הצור

תאריך:

10/21/2015

שעה:

11:02:07 AM