לוגו - אתר המכללה לוגו - אתר ילקוט המנהל לוגו - מנוף לוגו - אתר ילקוט המנהל

פורום מידענות

פורום דילמות ושאלות

חדשות חינוך

לתת חמש! התכנית הלאומית לחיזוק לימודי המתמטיקה


עם פתיחת השנה האקדמית: משרד החינוך משיק את התכנית להכשרת מורים למתמטיקה ברמה של 5 יח''ל

 לראשונה: 200 מורים במתמטיקה יעברו הכשרה ייעודית ללמד 5 יח''ל. מדובר במורים המלמדים בפועל והכשרתם הנוכחית מותאמת ל- 4 יח''ל בלבד.
 ההכשרה, הכוללת מימון מלא של מש רד החינוך, תתבצע באוניברסיטאות: בן גוריון, ת''א, בר -אילן, ירושלים, חיפה והטכניון. בנוסף, בתי הספר יצמידו למורים המתלמדים גם מורים ותיקים שילוו אותם בהכשרה ויסייעו להם להשתלב במסלול החדש.

שר החינוך נפתלי בנט בירך את המורים ואמר: ''אתם נבחרת מצוינת, אני מצדיע לכם שנקראתם לדגל לקחת חלק באחד הפרויקטים הלאומיים החשובים לעתידה של מדינת ישראל. הרחבת לימודי המתמטיקה ברמה של 5 יח''ל היא קריטית לפיתוח ההון האנושי. מחקרים מצביעים על הבדלים גדולים בשכר בין תלמידים שלמדו 4 יח''ל לחבריהם שלמדו 5 יח''ל במתמטיקה. יש כאן גם מסר חברתי – אנחנו נשקיע יותר בפריפריה, גם במגזרים הערבי והחרדי ולכולם תהיה הזדמנות שווה להצליח''.

משרד החינוך בשיתוף ''קדימה מדע'' משיקים בימים אלו את המיזם ''להשבחה והכשרת מורים במתמטיקה''. הליך ההכשרה יצא לדרך עם פתיחת השנה האקדמית, והוא כולל 200 מורי ם צעירים למתמטיקה המעוניינים לקדם ולהשביח את הכשרתם. מדובר במורים המלמדים במערכת החינוך והכשרתם מותאמת ל- 4 יח''ל בלבד. המיזם ''להשבחת הוראת המתמטיקה'' מתקיים במסגרת ''לתת חמש! התכנית הלאומית לחיזוק לימודי המתמטיקה''.

לפרטים נוספים: מינהל דוברות והסברה, מש רד החינוך 025602710

תאריך:

10/20/2015

שעה:

9:14:41 AM